HAFİF ÇELİK BİNALAR

HAFİF ÇELİK BİNALAR

Bir katlı, iki katlı, bazı bölgelerde üç katlı konut ve şantiye binalarının hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlanması istenilen binalarda, deprem bölgelerinde, zemin taşıma gücü değerinin düşük olduğu arazilerde, ince estetik ve sağlam çözüm istenen yapılarda hafif çelik taşıyıcı sistemli yapılar kullanılmaktadır.

Çekme galvaniz hattında üretilen 0,8mm-2mm kalınlıklarındaki galvanizli saç rulolar sürekli çekim roll-form kıvırma hattında hafif çelik profil haline getirilmektedir. Bu profillerden, duvar döşeme ve çatı taşıyıcı panelleri modüler olarak üretilmekte içerisine strafor yada taşyünü ısı yalıtım ve dış kaplamasına fibercement, alçı panel, OSB panel, sandviç panel yada boyalı saç kaplanarak duvar, döşeme  yada çatı elemanları oluşturulmaktadır. Bir bağımsız bölümlü konut için 2 yada 3 yün gibi kısa sürede imalatı ve montajı tamamlanan evlerin kullanımına başlanmakta ve ekonomiye kazandırılmaktadır.

Aynı özellikte betonarme binalara göre temel maliyeti de dikkate alınarak daha ekonomik olan hafif çelik yapılar son yıllarda ülkemizde ve yurt dışında oldukça fazla tercih edilmektedir.

Hafif çelik yapıların yeni deprem yönetmeliği (TBDY-2018) hükümlerine yöre hesaplanması kesitlerin belirlenmesi detay ve uygulama çizimlerinin hazırlanması ve ilgili kurumlara sunularak yapı ruhsatının alınması alanında uzman uygulama ve statik bilgi donanımlı mühendis kadromuzla sağlanmaktadır.

Hafif çelik olarak tercih edilen yapınızın, projelendirilmesi, ruhsatlandırılması, İzmir ve İstanbul bölgelerindeki partner hafif çelik profil üretici firmalarında üretilmesi ve yetkin ustalarımız tarafından imalatının ve montajının tamamlanması taahhüt ve uygulama hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir.